Most pieszy pomiędzy wysepkami Samana

Most pieszy pomiędzy wysepkami Samana – El puente peatonal entre cayos de Samana. Pakujemy się do naszego tuktuka i śmigamy do kolejnej atrakcji tym razem do spaceru po moście który łączy ląd z kolejnymi dwiema wysepkami, nazywa się Puente De Cayo Samana. Poniżej widok na most z wysokości wysepki Cayo Vigia. 

widok na most z wysokości wysepki Cayo Vigia
widok na most z wysokości wysepki Cayo Vigia

 Tuż obok Malecón de Samana, naprawdę świetnie pomyślana atrakcja, spacer po niezbyt szerokim moście dla pieszych z widokiem na miasto i wybrzeże. Zaraz dosłownie na wzgórzu pięknie położony Grand Bahia Principe Cayacoa. To w tym hotelu mieliśmy zamiar się zatrzymać w 2017 roku. Niestety dobór lotów z Europy do lotniska w Samanie był niezbyt sprzyjający, stad wtedy wybór padł na La Romanę. Za wejście na most nikt nie pobiera opłat, co jak na warunki dominikańskie nieco dziwi, bo zawsze się znajdują jacyś przedsiębiorczy tubylcy proponujący uwłaszczenie na publicznym za dodatkowe usługi, a tu spokojnie bez nagabywania. 

 Winien jestem nieco napisać o tym moście z uwagi na ubogą zawartość tematu w języku polskim. Mosty zaprojektowane przez włoskiego architekta Guillimo Bertalleriego zostały wykonane pod koniec lat 60-tych. Most łączący ląd stały z wysepką Cayo Linares ma długość 90 metrów i kosztował 147 303 $. Natomiast most pomiędzy wysepkami Linares a Vigia o długości 550 metrów kosztował 637 351 $ Łączny koszt architektury budowanej w owych czasach jako część planu turystycznego dla regionu Samany to 784 655 $.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *